Pojemnik apteczny

Profolan

Dozowniki celkowe to zdecydowanie wykorzystywane urządzenia. W relacji od projekcie i rodzaju mogą być poświęcone do produkcji różnych zadań.

Dozownik celkowy przeznaczony jest do szczelnego zamykania zbiorników pyłu, które postępują w warunkach ciśnienia innego niż ciśnienie atmosferyczne. Dzięki tym urządzeniom możliwie jest opróżnianie zbiorników bez konieczności dekompensacji. Temperatura pyłów nie pewno żyć znaczniejsza niż 200 stopni Celsjusza także nie zapewne być mowy o agresywności pyłów.

Zasada działania dozownika celkowego jest wcale prosta. Pył ze zbiornika dociera do dozownika przez otwór wlotowy. Następnie jest on przenoszony w celkach ze skrzydełkami zamieniającego się bębna.

Dozowniki celkowe uznają za znaczenie w możliwość ciągły dozować materiały sypkie i drobnoziarniste. Będą ostatnie w szczególności ziarna zbór, mleko w proszku, przyprawy, ziele angielskie, pieprz, cukier, kazeina, sól, pyły filtracyjne itp. Dozowniki znajdują zastosowanie na każdym momencie realizacji, również w zakresie działania technologicznej linii pakowania produktów, w branży ważenia oraz dozowania i transportu pneumatycznego.

Powszechnie są i stosowane, jako tzw. śluzy odcinające sfery robocze o odmiennych ciśnieniach. Ważna je montować np. na wylocie z cyklonu, z filtra odpylającego lub suszarki. Znajdują oraz zastosowanie przy opróżnianiu zbiorników.

Drinku z elementów wyposażenia dozowników celkowych pewno żyć skrzynka elektryczna z falownikiem. Dzięki niej można z możliwością dostosować wydajność dozownika do swoich potrzeb. Dozowniki spełniają wszelkie normy higieniczne oraz zasady bezpieczeństwa przewidziane przepisami prawa.