Pakowanie prozniowe na czym polega

Pakowanie próżniowe daje ogromną przewagę nad tradycyjnymi metodami pakowania i przechowywania. Produkty zapakowane w ten rada dłużej utrzymują świeżość i są łatwiejsze w transporcie na znaczniejsze odległości.

Dotyczą one na prawdzie odsysania powietrza z opakowania foliowego, które jest jednocześnie zgrzewane i szczelnie zamknięte. Podstawowe części każdej nawet podstawowej pakowarki to pompa odsysająca powietrze i listwa zgrzewająca. Wyróżniamy dwa rodzaje pakowarek: - pakowarka komorowa - gdzie cały produkt w opakowaniu jest zapisywany we tle specjalnej komory. Powietrze jest odsysane z całego wnętrza komory. Jest to dużo prosta forma. Po wyjściu procesu zwykle komora kształtuje się samoczynnie. Ten pan urządzenia pozawala na dużą powtarzalność procesu i sprawność w doborze parametrów próżni i wielkości zgrzewania. Rozmiary urządzeń wahają się z małych umożliwiających pakowanie samego towaru na raz do znacznie szybkich wymagających specjalnych kół uczestniczących w przemieszczeniu sprzętu. - pakowarka listwowa - cechuję się zewnętrznym typem ssania. Przeważnie stanowi ona niskich rozmiarów. Produkty otrzymują się na zewnątrz urządzenia a do materiału jest wydawany jedynie koniec worka. Odsysanie więc dokonuje się na zewnątrz komory. Dla tego standardu urządzania wymagane są specjalny typ worków przyśpieszające cały proces pakowania próżniowego.

Pytanie kluczowe jest, jaki rodzaj wybrać? Pakowarka listwowa zapewnia lepszą mobilność. Stanowi ona jeszcze na pewno tańsza niż jej komorowy odpowiednik. Pakowarka listwowa umożliwia obróbkę produktów o oryginalnych rozmiarach i gabarytach. Za pakowarką komorową przemawiają natomiast mniejsze koszty materiałów eksploatacyjnych, głównie worków. Powtarzalność procesu pakowania i połączona spośród tymże szybsza sumę pakowanych materiałów na dzień. Dla zastosowań amatorskich lub w niewielkiej gastronomi wystarczy mała bezkomorowa pakowarka. Dla zastosowań finansowych w pełnych sklepach lub domach produkcyjnych lepszym rozwiązaniem będzie wybór pakowarki komorowej. Przyśpiesza to proces pakowania dodatkowo w dalszym horyzoncie czasowym pozwoli na zaoszczędzenie kosztów worków. Na Naszym rynku jest sporo producentów pakowarek. Tepro to marka produkująca pakowarki próżniowe, będąca na rynku już 50 lat!