Nerwice u dzieci szkolnych

Zaburzenia nerwicowe (potocznie zwane nerwicami) były się częstym punktem w obecnych czasach. Dotyczy to ze koleje swego myślenia. Obecnie cali jesteśmy łatwo a często brakuje nam momentu na odpoczynek, wypoczynek i regenerację. A jak rozpoznać obok siebie takie zaburzenia?

Objawy Nerwicom bardzo często towarzyszą objawy somatyczne. Zazwyczaj są to bóle głowy, żołądka i uczucia. Może być oraz brak czucia, uczucie odrealnienia, kołatanie serca, i nawet niewielkie objawy padaczki. Często takie objawy pojawiają się jedynie w stresujących sytuacjach. Najczęściej jednak chorzy zdają sobie sprawę spośród obecnego, iż ich reakcje ciała nie są dość sensu. Jednak trudno jest się im ich pozbyć.

Fobie Zaburzenia nerwicowe zwykle kojarzą się z bogatymi fobiami. Chory boi się pewnych rzeczy, więc jego ciało reaguje więc w "inny" i nienaturalny sposób. Prowadzi temu brak motywacji, energii do robienia, spadek samopoczucie i ciągłe uczucie poddenerwowania. Przez ostatnie źli często skarżą się na problemy ze snem, i nawet bezsenność.

źrodło:

Leczenie Najskuteczniejszą drogą w leczeniu nerwicy jest psychoterapia. Oferuje ją prywatny gabinet psychiatryczny w Krakowie. W sukcesu zaburzeń nerwicowych najlepsze skutki przynosi terapia "poznawczo-behawioralna". Dzięki niej ważna przerwać "błędne koło". Pacjent razem z psychiatrą analizuje po kolei różne formy z wszystkiego życia, podczas których planowałem objawy nerwicy. Dzięki temu usuwa się jego środek i zły oswaja się z jakimiś sytuacjami. W niektórych przypadkach wskazane istnieje więcej leczenie farmakologiczne. Jednak same leki wcale nie poprawią stanu pacjenta w 100%. Jedynie psychoterapia w zintegrowaniu z leczeniem farmakologicznym przyniesie odpowiednie, dobre rezultaty.